طرح درس من کیستم؟(کتاب تفکر و سبک زندگی هفتم)
باسمه تعالی
طرح درس روزانه
کتاب: تفکر و سبک زندکی پایه: هفتم مقطع: دوره اول متوسطه
موضوع درس: من کیستم؟ صفحات: 30تا32 مدت جلسه: 90دقیقه
تاریخ: 2/8/94 تعداد دانش آموزان: 34 نفر تهیه کننده: عبدالقادر محمدی
هدف کلی:
آشنایی دانش آموزان با ویژگی های خود (مهارت خود آگاهی)
هدف های جزئی:
1-دانش آموز ویژگی های جسمانی خود را بشناسد
2- دانش آموز ویژگی های اخلاقی خود را بشناسد
3- دانش آموز ویژگی های عاطفی خود را بشناسد
4- دانش آموز ویژگی های اعتقادی خود را بشناسد
5- دانش آموز ویژگی های عقلانی خود را بشناسد
روش های تدریس:
با استفاده از پاورپوینت کتا ب تفکر و سبک زندگی تدریس را انجام داده و دانش آموزان به صورت گروهی نشسته و فعالیت ها را انجام می دهند و در ارائه مطالب مشارکت می کنند
مدل کلاس:
گروهی و مشارکتی (دایره ای)
وسایل کمک آموزشی:
استفاده از پرژکتور و نمایش مطالب به صورت پاور پوینت – جدول خصوصیات مثبت و منفی
ارزشیابی تشخیصی:
از دانش آموزان سوالاتی پرسیده می شود در رابطه وزن و قد آنان و ویژگی های جسمانی آنان تا آماده ورود به بحث و تدریس شوند –دانش آموزان در ارائه مطالب به صورت فعال شرکت می کنند
معرفی و ارائه درس:
درس من کیستم می خواهد ما را با ویژگی های مختلف خود آشنا کند و خصوصیات مثبت و منفی خود را بشناسیم و با استفاده از نقاط قوت و مثبت خود بتوانیم نقاط ضعف خود را برطرف کنیم .
همچنین دانش آموز به نقاط ضعف خود آگاهی پیدا می کند و می تواند راه حلی برای از بین بردن مشکل خود پیدا کند
جمع بندی و نتیجه گیری:
از دانش آموزان سوالاتی در مورد تعریف مهارت خود آگاهی –نقاط مثبت و نقاط منفی هر فرد و نحوه ی اصلاح نقاط ضعف پرسیده می شود و در پایان خلاصه ایی از بحث ارائه شده بیان شد و نیجه گیری انجام شد
ارزشیابی تکوینی:
-چند نفر از دانش آموزان ویژگی های مثبت و منفی خود را نام ببرند- یکی از دانش آموزان مهارت خود آگاهی را تعریف کند
تعیین تکلیف:
دانش آموزان برای جلسه بعد یک انشاء با موضوع من کیستم؟ تهیه کرده و در کلاس بخوانند.
- ۹۴/۱۲/۱۷